دانلود سوالات برنامه ریزی استراتژیک

سوالات برنامه ریزی استراتژیک با پاسخ تشریحی

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود سوالات برنامه ریزی استراتژیک

رشد یک کسب و کار به معنای تصمیم گیری های فراوان در مورد روشی است که می خواهید فعالیت های خود را گسترش دهید. ایجاد یک برنامه استراتژیک یکی از م componentلفه های اصلی برنامه ریزی برای رشد است. این به شما کمک می کند تا چشم انداز واقع بینانه ای برای آینده کسب و کار خود تهیه کنید و با این کار می توانید پتانسیل رشد کسب و کار خود را به حداکثر برسانید.

یک برنامه استراتژیک نباید با یک طرح تجاری اشتباه گرفته شود. یک طرح تجاری در مورد تعیین اهداف کوتاه مدت یا میان مدت و تعیین مراحل لازم برای دستیابی به آنها است. یک برنامه استراتژیک معمولاً بر اهداف میان مدت و بلند مدت یک کسب و کار متمرکز است و استراتژی های اساسی دستیابی به آنها را توضیح می دهد.

این راهنما اصول فرآیند برنامه ریزی استراتژیک را بیان می کند. این روش نحوه تهیه یک برنامه استراتژیک را توضیح می دهد ، برخی از موارد مهم را که باید در ذهن داشته باشید برجسته می کند و نشان می دهد که چگونه از برنامه ریزی به اجرا تبدیل می شود.

هدف برنامه ریزی استراتژیک
سه عنصر اصلی برنامه ریزی استراتژیک
شروع با برنامه ریزی استراتژیک
برنامه خود را بر اساس تحلیل استراتژیک محکم بسازید
آنچه یک برنامه استراتژیک مدون باید شامل شود
برخی از موضوعات مهم برنامه ریزی استراتژیک را باید در نظر گرفت
اجرای یک برنامه استراتژیک
هدف برنامه ریزی استراتژیک
هدف از برنامه ریزی استراتژیک تعیین اهداف کلی شما برای تجارت شما و تدوین برنامه ای برای دستیابی به آنها است. این شامل عقب نشینی از فعالیت های روزمره و پرسیدن اینکه تجارت شما به کجا می رود و اولویت های آن چیست.دانلود سوالات برنامه ریزی استراتژیک

چرا برنامه ریزی استراتژیک برای مشاغل در حال رشد اهمیت بیشتری دارد

تصمیم گیری فعالانه برای رشد یک تجارت به معنای پذیرفتن خطرات ناشی از رشد است. صرف زمان برای شناسایی دقیقاً مکانی که می خواهید تجارت خود را انجام دهید – و نحوه رسیدن به آن – باید به شما در کاهش و مدیریت این خطرات کمک کند.

هرچه تجارت شما بزرگتر و پیچیده تر می شود ، تدوین استراتژی نیز باید پیچیده تر شود ، هم برای پایداری رشد و هم برای کمک به شما در جذب رهبری و منابعی که برای ادامه کار در کسب و کار خود لازم دارید.

برای انجام این کار ، شما همچنین باید طیف وسیعی از اطلاعات در مورد کسب و کار خود را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنید – هم در مورد نحوه فعالیت داخلی و هم در مورد شرایط رشد در بازارهای ف01445241 و بالقوه شما.

تفاوت بین برنامه ریزی استراتژیک و نوشتن یک برنامه تجاری

روند برنامه ریزی استراتژیک در مورد تعیین جهتی است که می خواهید در آن تجارت خود را دنبال کنید. این شامل تعیین اهداف کلی شما برای تجارت شما است. در مقابل ، هدف از طرح تجاری ارائه نقشه راه مفصلی است که شما را در مسیر مورد نظر خود هدایت کند.

برنامه ریزی استراتژیک و برنامه ریزی شغلی شما باید مکمل یکدیگر باشند ، اما توسعه موثر استراتژی ایجاب می کند که تمرکز خود را از نگرانی های روزمره کسب و کار خود تغییر دهید و 101 های گسترده تر و بلند مدت خود را در نظر بگیرید.دانلود سوالات برنامه ریزی استراتژیک

سه عنصر اصلی برنامه ریزی استراتژیک
تدوین استراتژی برای رشد تجارت مستلزم درک عمیق خود در مورد نحوه فعالیت کسب و کار و موقعیت آن نسبت به سایر مشاغل در بازارهای خود هستید. به عنوان یک نقطه شروع ، باید سه سوال زیر را از خود بپرسید:

اکنون تجارت شما کجاست؟ این شامل درک هرچه بیشتر کسب و کار شما است ، از جمله نحوه عملکرد داخلی ، عامل سودآوری آن و مقایسه آن با رقبا. بررسی خود را از کار روزمره جدا نگه دارید و در تشخیص و تفکیک علت و نتیجه عملکرد کسب و کار خود واقع بینانه ، جدا و انتقادی باشید. همچنین باید آن را یادداشت کرده و به صورت دوره ای مرور کنید.
می خواهید کجا ببرید؟ در اینجا شما باید اهداف سطح بالای خود را تعیین کنید. چشم انداز ، مأموریت ، اهداف ، ارزش ها ، تکنیک ها و اهداف خود را انجام دهید. در طی پنج یا ده سال تجارت خود را در کجا می بینید؟ می خواهید کانون تجارت و منبع مزیت رقابتی خود نسبت به رقبای خود در بازار باشید؟ این مرحله باید پایه و اساس برنامه نهایی باشد و انگیزه تحول باشد.
برای رسیدن به آنجا چه کاری باید انجام دهید؟ برای تحقق اهداف استراتژیک خود ، چه تغییراتی باید ایجاد کنید؟ بهترین روش برای اجرای این تغییرات چیست – چه تغییراتی در ساختار و بودجه کسب و کار شما لازم است و چه اهداف و مهلتهایی را باید برای خود و دیگران در تجارت تعیین کنید؟ به طور کلی درباره مشاغل بیندیشید ، برای مثال تنوع ، رشد موجود ، برنامه های خرید و همچنین موارد کارآمد در زمینه های اصلی را در نظر بگیرید.دانلود سوالات برنامه ریزی استراتژیک
در حالی که سوال دوم – کجا می خواهید آن را ببرید؟ – در قلب فرایند برنامه ریزی استراتژیک قرار دارد ، و فقط می تواند در متن دو مورد دیگر مفید ارزیابی شود.

شما باید بینش خود را برای تجارت در برابر واقعیتهای عملی موقعیت ف01445241 و تغییرات خود مانند افزایش سرمایه گذاری در سرمایه و سایر منابع مورد نیاز برای اجرای چشم انداز خود متعادل کنید. یک برنامه استراتژیک باید واقعاً قابل دستیابی باشد.

شروع با برنامه ریزی استراتژیک
مانند هر فعالیت تجاری ، استراتژیک دانلود سوالات برنامه ریزی استراتژیک

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.