دانلود جزوه زبان تخصصی کشاورزی

دانلود جزوه زبان تخصصی کشاورزی

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانلود جزوه زبان تخصصی کشاورزی

سیستم ارضی
مجموعه ای پویا از عوامل اقتصادی و فناوری که بر شیوه های کشاورزی در یک منطقه خاص تأثیر می گذارد.
زراعت
یک فلسفه سیاسی یا اجتماعی که جامعه روستایی را برتر از جامعه شهری و کشاورز مستقل را نسبت به کارگر مزد دار ارزشمند می داند. استبداد به نفع کشاورزی به عنوان روشی برای زندگی است که می تواند ارزشهای ایده آل اجتماعی را شکل دهد.
تجارت کشاورزی
تجارت تولید محصولات کشاورزی ، شامل کل فعالیت ها و رشته ها ، شامل زنجیره های تولید مواد غذایی و فیبر مدرن و عوامل و م institutionsسساتی است که بر آنها تأثیر می گذارد.
هواپیماهای کشاورزی
تعاونی کشاورزی دانلود جزوه زبان تخصصی کشاورزی
همچنین تعاونی کشاورزان یا به سادگی تعاونی نامیده می شود.

هر انجمن کشاورزان یا مشاغل کشاورزی که داوطلبانه منابع خود را جمع می کنند تا با همکاری در یک شرکت مشترک ، نیازها و اهداف مشترک کشاورزی خود را برآورده کنند. تعاونی های کشاورزی را می توان بین تعاونی های “خدماتی” ، که ورودی برای تولید محصولات کشاورزی (بذر ، کود ، سوخت و غیره) و یا خدمات حمل و نقل و بازاریابی به اعضایی که مزارع خود را به طور جداگانه اداره می کنند و تعاونی های “تولید” که اعضا در آن اداره می کنند ، تفکیک کرد. مزارع آنها به طور مشترک از زمین ، ماشین آلات یا سایر منابع مشترک استفاده می کنند. نمونه ای از مورد دوم کشاورزی جمعی است.
اقتصاد کشاورزی
شاخه ای از اقتصاد با استفاده از تئوری اقتصادی در بهینه سازی تولید و توزیع مواد غذایی ، فیبر و سایر محصولات کشاورزی درگیر است.
مهندسی کشاورزی
شاخه مهندسی مربوط به تولید و فرآوری کشاورزی. این عناصر مهندسی مکانیک ، مهندسی عمران ، مهندسی شیمی و علوم غذایی را در میان سایر رشته ها ترکیب می کند.
ترویج کشاورزی
شمشیربازی کشاورزی دانلود جزوه زبان تخصصی کشاورزی
زمین کشاورزی
هر زمینی که صرفاً به کشاورزی اختصاص یافته باشد ، یعنی تولید مثل زنده و عمدی از ارگانیسم ها به منظور تولید کالاهایی که توسط انسان قابل استفاده است. به معنای وسیع ، زمین های کشاورزی ممکن است شامل انواع خاصی از زمین ها باشد که فقط به طور جزئی یا فصلی برای اهداف کشاورزی استفاده می شوند ، مانند مراتع و جنگل های وحشی. به زبان عامیانه ، این اصطلاح غالباً با زمین های زراعی ، زمین های زراعی و زمین های قابل کشت تعویض می شود ، اگرچه ممکن است این اصطلاحات از نظر فنی نیز متمایز باشند.
بهره وری کشاورزی
معیاری از بهره وری اقتصادی مقدار معینی از زمین های کشاورزی (یا هر ورودی دیگر کشاورزی) ، که به طور معمول به عنوان نسبت تولیدات کشاورزی به نهاده های کشاورزی بیان می شود. در صنایع کشاورزی مدرن ، “تولید” غالباً به عنوان ارزش بازار محصول کشاورزی در انتهای زنجیره تولید تعیین می شود (یعنی بلافاصله قبل از خرید توسط مصرف کننده).
علوم کشاورزی
کشاورزی
دانش و هنر پرورش گیاهان ، حیوانات یا موجودات دیگر به منظور تولید هر یک از محصولات متنوعی که می تواند توسط انسان استفاده شود ، معمولاً مواد غذایی ، الیاف ، سوخت و مواد اولیه.
جهانگردی
هرگونه فعالیت یا فعالیت در درجه اول کشاورزی که بازدیدکنندگان را به مزرعه یا مزرعه بیاورد ، چه برای فروش مستقیم به مصرف کننده (به عنوان مثال غرفه های مزرعه و عملیات “شما انتخاب می کنید”) ، آموزش ، مهمان نوازی ، تفریح ​​یا سرگرمی
محصولات زراعی دانلود جزوه زبان تخصصی کشاورزی
مطالعه تغذیه و رشد گیاه ، به ویژه به عنوان وسیله ای برای افزایش عملکرد محصول.
زراعت شناسی
مطالعه اکولوژی به عنوان آن مربوط به کشاورزی ، به ویژه استفاده از دانش در مورد فرآیندهای اکولوژیکی در سیستم های تولید کشاورزی است.
سیستم زراعی
جنگل زراعی
ترکیبی عمدی از دانش و شیوه های کشاورزی و جنگلداری ، در نتیجه یک سیستم استفاده از زمین است که در آن درختان یا بوته های جنگلی در اطراف یا در میان محصولات کشاورزی یا مراتع رشد می کنند ، با هدف افزایش عملکرد و پایداری سیستم کشاورزی. جنگلداری از اصول مشترک با کشت مخلوط است اما ممکن است شامل فعل و انفعالات پیچیده اکولوژیکی بین صدها گونه باشد.
زراعت
شاخه ای از علوم خاک در مورد تولید گیاهان زراعی. این اصطلاح غالباً با زراعت ، علوم کشاورزی و علوم خاک کشاورزی به جای یکدیگر استفاده می شود.
زراعت
دانش و فن آوری تولید و استفاده از گیاهان برای غذا ، سوخت ، فیبر و احیای زمین.
فرهنگ زراعی
شاخه ای خاص از آبزی پروری شامل پرورش جلبک با هدف تولید هر یک از محصولات متنوعی که می تواند توسط انسان استفاده شود ، از جمله مواد غذایی ، کودها ، مواد رنگی و رنگها ، داروها و مواد شیمیایی.
کشاورزی بدون حیوانات
کشاورزی گیاهخواری نیز نامیده می شود.

هر روش کشاورزی یا روش کشاورزی که از حیوانات یا محصولات دامی مانند کودهای دامی پرورشی استفاده نمی کند. کشاورزی بدون دام ممکن است از تکنیک های ارگانیک یا غیرارگانیک استفاده کند.
زنبورداری
زنبورداری نیز نامیده می شود. دانلود جزوه زبان تخصصی کشاورزی

نگهداری کلنی های زنبورهای عسل ، معمولاً در کندوهای ساخته شده توسط انسان ، توسط انسان برای هر یک از اهداف مختلف ، از جمله جمع آوری عسل یا سایر محصولات ایجاد شده توسط زنبورها ، گرده افشانی محصولات و اصلاح زنبورهای عسل برای

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.