جزوه صورت مغایرت بانکی pdf

جزوه صورت مغایرت بانکی pdf

دانلود فایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جزوه صورت مغایرت بانکی pdf

 

اختلاف رخ می دهد. اختلافات یکی از ویژگی های شبکه های کارت ویزا ، مسترکارد و آمریکن اکسپرس است که برای محافظت از دارندگان کارت در برابر اقدامات تقلبی طراحی شده است.

اختلافات ممکن است به دلایل مختلفی از جمله:

نه همانطور که شرح داده شد ، درصورتی که دارنده کارت ادعا می کند هرگز کالایی را دریافت نکرده است ، یا کالاها تفاوت چشمگیری با انتظارات آنها داشته است.
شناخته نشده است ، درصورتی که دارنده کارت هیچ خاطره ای از آنچه در صورتحساب بانکی خود مربوط می شود ندارد.
کلاهبرداری ، در جایی که دارنده کارت ادعا می کند خرید را مجاز ندانسته اند (به عنوان مثال اطلاعات کارت آنها به سرقت رفته و به طور کلاهبرداری مورد استفاده قرار گرفته است).
خطای سرپرست ، مانند صورتحساب تکراری ، مبلغ نادرست صورتحساب یا بازپرداختی که قول داده شده اما هرگز دریافت نشده است.
این راهنما به منظور ارائه یک نمای کلی از روند اختلاف و کمک به شما در درک خطرات معامله آنلاین است.

خطرات موجود در کارت
شرایط شرح داده شده توسط شرکت های کارت از این جهت روشن است که قوانین معاملاتی آنها درخواست می کند که در حین معامله “شماره پین” یا “امضا” بدست آید. در مورد معاملات Card Not Present ، به عنوان مثال معاملات انجام شده از طریق اینترنت ، تاجر سطح بالاتری از خطر اختلاف را دارد زیرا ممکن است قادر به ارائه چنین شواهدی نباشند که نشان می دهد دارنده کارت “واقعی” معامله را مجاز یا شرکت کرده است.

در حالی که Pin Payments و بانک ها سیستم های تشخیص تقلب دارند ، این سیستم ها همیشه قادر به جلب پرونده هایی نیستند که از کارت های سرقت شده برای خرید کالاها در وب سایت شما استفاده می شود. اگرچه از حد ایده آل برخوردار نیست ، اما این یک خطر اجتناب ناپذیر برای معامله آنلاین است که باید از آن آگاه باشید.

درک خطرات مرتبط با آنچه می فروشید جزوه صورت مغایرت بانکی pdf
برخی از محصولات / خدمات (مانند ذخیره سازی داده های آنلاین) با توجه به جذب افرادی که مایل به استفاده از این خدمات به روش های ناپسند هستند ، میزان بالاتری از خطر اختلاف را نشان می دهد. درک محصولات و خدماتی که ارائه می دهید و جذابیت مربوط به افراد کلاهبردار بسیار مهم است.

در حالی که می توان برخی کنترل ها را برای کالاهای فیزیکی اعمال کرد (در زیر توضیح داده شده است) ، رشد فروش محصولات دیجیتال در مقیاس جهانی ، درک دقیق اینکه به چه کسی می فروشید چالش بیشتری ایجاد می کند. گرچه این واقعیت ناامیدکننده است ، اما بسته به محصولات / خدمات ارائه شده و مکانهایی که در آن می فروشید ، ممکن است لازم باشد برای پوشش ریسک اختلاف ، حق بیمه را در قیمت گذاری خود بگنجانید. جزوه صورت مغایرت بانکی pdf

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.